CIEKAWE KSIĄZKI

Książki naszych marzeń  i nowości wydawnicze
 

 
Kacperiada

1

Kacperiada to książka adresowana głównie dla najmłodszych. Opisuje perypetie tatusia i jego synka, gdzie w tle pojawia się mamusia. Są to prześmieszne codzienne przygody całej rodzinki. Książkę przyjemnie się czyta, co jakiś czas wybuchając śmiechem bo tatuś jest rewelacyjny. W książce znajdziemy 23 opowiadania pełne zabawnych przygód, napisane ,,z przymrużeniem oka”. Jako przykład można powołać się na opowiadanie  ,,Wyścigi” gdzie tata Kacpra oraz tata Sylwii codziennie rano biegli z dziećmi do przedszkola starając się za wszelką cenę wygrać, ale pewnego dnia zakończyło się to dość nietypowo i śmiesznie … Dlaczego? Przeczytajcie sami.

Wakacje Mikołajka

2

Wakacje Mikołajka  są czwartą częścią kultowej serii przygód małego chłopca pochodzącego z Francji autorstwa Rene Goscinnego. Mikołaj  w tej części otrzymuje wyróżnienie za elokwencję, nagradzające raczej ilość niż jakość, i rozstaje się
z kolegami. Książkę otwiera relacja z podjęcia decyzji o miejscu wakacyjnego wypoczynku, pierwotnie ustalonego przez tatę Mikołaja na domek letniskowy
w Leśnych Kątach, ale zmienionego przez sprytną mamę na pensjonat Rybitwa
w Morskich Skałkach, w Bretanii. W wakacyjnym kurorcie chłopiec poznaje nowych kolegów. Od samego początku wakacji chłopcy znakomicie bawią się na plaży, przysparzając swoimi pomysłami co raz to nowych zmartwień tacie Mikołaja. Najsłynniejszy francuski uczeń nigdy się nie zmienia i nie starzeje.
A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje.

Władca Lewawu

3

Bartek ma trzynaście lat, jest sierotą i mieszka w domu dziecka, z którego często ucieka w poszukiwaniu rodziców. Pewnego dnia, gdy wędruje po okolicach Wawelu, wchodzi z wycieczką do Smoczej Jamy i przez przejście w ścianie trafia do tajemniczego miasta – Wokarku. Jest ono bardzo ładne i czyste, ale smutne. Góruje nad nim ponure zamczysko – Lewaw. Okazuje się, że mieszkańcy miasta, Allanie, są sterroryzowani przez mieszkające w zamku pajęczaki, ale nie potrafią z nimi walczyć, ponieważ pan zamku, Nienazwany, odbiera im wszystkie złe uczucia, w tym zdolność do gniewu i buntu. Bartek postanawia pokonać Nienazwanego i uwolnić miasto. Podczas przygotowań do walki dowiaduje się, że w rzeczywistości sam jest także Allianinem i że gdy był małym chłopcem, pająki przeniosły go przez przejście i porzuciły w Krakowie, ponieważ Nienazwany nie umiał odebrać mu złych emocji. Dlatego bał się, że Bartek dorośnie i zbuntuje posłusznych mu Allian. Chłopiec odnajduje rodziców i siostrę. Udaje mu się pokonać Nienazwanego i na zawsze pozostaje w Wokarku.

Pozłacana rybka

4

Główną bohaterką „Pozłacanej rybki” jest 14-letnia Alicja, do niedawna nazywana przez bliskich Bardzo Rozpieszczoną Jedynaczką. Przestała nią być w wieku 8 lat, kiedy rodzice postanowili się rozwieść. Tato wyprowadził się z domu, a później założył nową rodzinę i wkrótce przyszedł na świat przyrodni brat Alicji Fryderyk. Mama dla córki wówczas nie miała wiele czasu. Pewnego razu Alicja wyprowadza się na wieś, do ukochanych dziadków, gdzie odkrywa swoją pasję – fotografię oraz zaprzyjaźnia się z Robertem. Po powrocie z wakacji na wsi dziewczyna dowiaduje się, że jej pięcioletni przyrodni braciszek poważnie zachorował.
Jaką metamorfozę przejdzie Alicja by sprostać tej trudnej sytuacji?

Dziesięć stron świata

5

Dziesięć stron świata to książka o  podejmowaniu decyzji, odwadze
i odpowiedzialności za swoje życie. Bohaterowie muszą dokonać wyboru – mogą zaakceptować rzeczywistość lub próbować ją zmienić, mogą powielać losy swojego środowiska lub próbować wydostać się z niego.

 

Sposób na elfa

6

Pewnego dnia ze schroniska do mieszkania pisarza i jego syna trafia Elf – pies
o wielkich uszach i równie wielkim sercu. Chociaż przeraża go dywan na trzepaku, papierowe ręczniki i inne Śmiertelnie Groźne Rzeczy, nie jest tchórzem. Stawia czoła dzikiemu zwierzowi i ratuje z opresji Czesława…. Jak potoczą się losy przesympatycznego czworonoga? Sięgnijcie po Sposób na Elfa.