CIEKAWE KSIĄZKI

Książki naszych marzeń  i nowości wydawnicze

 
 

,,Elfie, gdzie jesteś?!” to kontynuacja bestsellera Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”- historii psa wziętego ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. W każdej części  przygód pies natyka się na  zagadki kryminalno-detektywistyczne i otwiera nowe śledztwo.
Wyobraźcie sobie np. historię, gdy podczas pakowania walizek do samochodu przed wyjazdem na wakacje, Elf się gubi: ,,Zgubiłem się w wielkim lesie. Moich nigdzie nie było, więc postanowiłem sam ich znaleźć i zgubiłem się jeszcze bardziej. Potem źli ludzie wsadzili mnie do ciasnej klatki i w żaden sposób nie mogłem dać Moim znać, gdzie jestem”. Rozpacz Dużego i jego syna jest ogromna, jednak panikę odkładają na później i zaczynają działać. Początkowo poszukiwania nie przynoszą rezultatu i chłopcy są załamani, ale wreszcie udaje się im znaleźć trop.
Jeśli myślicie, że to już jest prosta droga do szczęśliwego zakończenia tej historii, to grubo się mylicie. Dopiero w tym momencie zaczyna się akcja tej książki. Będzie zabawnie, a  czasem nawet niebezpiecznie.
Jeśli chcecie dowiedzieć się co wydarzy się dalej w tej opowieści – to zachęcam do przeczytania.

,,Mity dla dzieci” Grzegorza Kasdepke to lektura wprowadzająca najmłodszych czytelników
w świat starożytnej Grecji, rozwijająca wyobraźnię dziecka, oryginalna i niezwykle interesująca.
Kasdepke przedstawia dzieciom, w sposób niezwykle barwny i przystępny, Olimp – siedzibę bogów greckich, pełną przepychu i uczt, a także Grecję zwykłych śmiertelników, zamieszkiwaną przez ludzi, liczne nimfy, centaury i mityczne stworzenia.
Mity uczą, ale i bawią, dzięki niebanalnemu poczuciu humoru autora.
 

,,AFRYKA KAZIKA” ŁUKASZ WIERZBICKI Pełna fascynujących przygód opowieść Kazimierza Nowaka, podróżnika, reportera i fotografa, który jako pierwszy człowiek samotnie przemierzył całą Afrykę. Jest to książka zawierająca prawdziwe historie, jakich doświadczył podróżnik w latach trzydziestych XX wieku,  przemierzając w ciągu 5 lat swojego życia trasę 40 tysięcy kilometrów od Trypolisu poprzez Przylądek Igielny do Algieru  i poruszając się głównie na rowerze, pieszo lub na wielbłądzie. W każdym rozdziale poznajemy opis innej przygody, poznajemy przeróżne plemienia, faunę i florę,  a także całą Afrykę. Doświadczymy wielu zabawnych
i niebezpiecznych sytuacji odbywających się z udziałem mieszkańców Afryki.
Jest to książka, która z pewnością nie pozwoli się nudzić młodemu czytelnikowi.

„ZWIADOWCY” JOHN FLANAGAN Akcja powieści dzieje się w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze świecie. Opowiada o przygodach piętnastoletniego Willa, chłopca z sierocińca. Jego marzeniem jest zostać rycerzem. Jednak w Dniu Wyboru zostaje uczniem zwiadowcy -Halta. Tajemniczy Halt proponuje chłopcu przystanie do zwiadowców – grupy ludzi okrytej złą sławą, o której krążą rozmaite legendy m.in. legenda o związkach ze światem magii.
Korpus Zwiadowców ma dostarczać informacji i pilnować porządku w królestwie Araluenu.
W powieści występują m.in: Alyss, CassandraHorace, Gilan.
Początek nauki u Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody, prawdziwej męskiej przyjaźni oraz walki na śmierć i życie”.
,,Nie taki los wymarzył sobie Will, ale wszystko wydaje się lepsze od wejścia w skórę pokornego, pańszczyźnianego chłopa”.
Akcja toczy się szybko, co powoduje, że nie można oderwać się od książki.
 

Przygody Tomka Sawyera to najsłynniejsza powieść dla młodzieży autorstwa amerykańskiego pisarza Marka Twaina. Akcja powieści rozgrywa się w XIX w Stanach Zjednoczonych w St. Petersburgu nad rzeką Missisipi. Tomek Sawyer jest sierotą, mieszkającym z wychowującą go ciotką Polly oraz kuzynostwem, Sidem i Marry.
Powieść to zapis przygód zabawnego urwisa, historia jego największych psot, pierwszych przyjaźni i zauroczeń, a także humorystyczna konfrontacja dziecięcego świata ze światem dorosłych.