|
,,Elfie, gdzie jesteś?!” to kontynuacja bestsellera Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”- historii psa wziętego ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. W każdej części przygód pies natyka się na zagadki kryminalno-detektywistyczne i otwiera nowe śledztwo.
Wyobraźcie sobie np. historię, gdy podczas pakowania walizek do samochodu przed wyjazdem na wakacje, Elf się gubi: ,,Zgubiłem się w wielkim lesie. Moich nigdzie nie było, więc postanowiłem sam ich znaleźć i zgubiłem się jeszcze bardziej. Potem źli ludzie wsadzili mnie do ciasnej klatki i w żaden sposób nie mogłem dać Moim znać, gdzie jestem”. Rozpacz Dużego i jego syna jest ogromna, jednak panikę odkładają na później i zaczynają działać. Początkowo poszukiwania nie przynoszą rezultatu i chłopcy są załamani, ale wreszcie udaje się im znaleźć trop.
Jeśli myślicie, że to już jest prosta droga do szczęśliwego zakończenia tej historii, to grubo się mylicie. Dopiero w tym momencie zaczyna się akcja tej książki. Będzie zabawnie, a czasem nawet niebezpiecznie.
Jeśli chcecie dowiedzieć się co wydarzy się dalej w tej opowieści – to zachęcam do przeczytania. |

|
,,Mity dla dzieci” Grzegorza Kasdepke to lektura wprowadzająca najmłodszych czytelników
w świat starożytnej Grecji, rozwijająca wyobraźnię dziecka, oryginalna i niezwykle interesująca.
Kasdepke przedstawia dzieciom, w sposób niezwykle barwny i przystępny, Olimp – siedzibę bogów greckich, pełną przepychu i uczt, a także Grecję zwykłych śmiertelników, zamieszkiwaną przez ludzi, liczne nimfy, centaury i mityczne stworzenia.
Mity uczą, ale i bawią, dzięki niebanalnemu poczuciu humoru autora. |
|
,,AFRYKA KAZIKA” ŁUKASZ WIERZBICKI Pełna fascynujących przygód opowieść Kazimierza Nowaka, podróżnika, reportera i fotografa, który jako pierwszy człowiek samotnie przemierzył całą Afrykę. Jest to książka zawierająca prawdziwe historie, jakich doświadczył podróżnik w latach trzydziestych XX wieku, przemierzając w ciągu 5 lat swojego życia trasę 40 tysięcy kilometrów od Trypolisu poprzez Przylądek Igielny do Algieru i poruszając się głównie na rowerze, pieszo lub na wielbłądzie. W każdym rozdziale poznajemy opis innej przygody, poznajemy przeróżne plemienia, faunę i florę, a także całą Afrykę. Doświadczymy wielu zabawnych
i niebezpiecznych sytuacji odbywających się z udziałem mieszkańców Afryki.
Jest to książka, która z pewnością nie pozwoli się nudzić młodemu czytelnikowi. |

|
„ZWIADOWCY” JOHN FLANAGAN Akcja powieści dzieje się w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze świecie. Opowiada o przygodach piętnastoletniego Willa, chłopca z sierocińca. Jego marzeniem jest zostać rycerzem. Jednak w Dniu Wyboru zostaje uczniem zwiadowcy -Halta. Tajemniczy Halt proponuje chłopcu przystanie do zwiadowców – grupy ludzi okrytej złą sławą, o której krążą rozmaite legendy m.in. legenda o związkach ze światem magii.
Korpus Zwiadowców ma dostarczać informacji i pilnować porządku w królestwie Araluenu.
W powieści występują m.in: Alyss, CassandraHorace, Gilan.
Początek nauki u Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody, prawdziwej męskiej przyjaźni oraz walki na śmierć i życie”.
,,Nie taki los wymarzył sobie Will, ale wszystko wydaje się lepsze od wejścia w skórę pokornego, pańszczyźnianego chłopa”.
Akcja toczy się szybko, co powoduje, że nie można oderwać się od książki. |
|
Przygody Tomka Sawyera to najsłynniejsza powieść dla młodzieży autorstwa amerykańskiego pisarza Marka Twaina. Akcja powieści rozgrywa się w XIX w Stanach Zjednoczonych w St. Petersburgu nad rzeką Missisipi. Tomek Sawyer jest sierotą, mieszkającym z wychowującą go ciotką Polly oraz kuzynostwem, Sidem i Marry.
Powieść to zapis przygód zabawnego urwisa, historia jego największych psot, pierwszych przyjaźni i zauroczeń, a także humorystyczna konfrontacja dziecięcego świata ze światem dorosłych.
|
|
|