English Teaching


logo_fundacji_nida1 englishteachingnewlogo_pafw_1

W naszej szkole zrealizowaliśmy:

  • 3 projekty,
  • odbyły się wakacyjne zajęcia językowe
  • już trzeci uczeń wyjechał na 2 tygodniowy obóz językowy w Załęczu Wielkim w całości sfinansowany z programu English Teaching!!!

Wakacje z English Teaching!!!

Jak już wcześniej wspomniano, w naszej szkole zostały zrealizowane już 3 projekty w ramach ścieżki English Teaching Activities Programu English Teaching (www.englishteaching.org.pl). Tym razem dzięki uprzejmości Fundacji dodatkowo w miesiącu lipcu 2021 roku odbywały się wakacyjne zajęcia z języka angielskiego, brali w nich udział uczniowie z klas IV-VII. Najbardziej wytrwali uczestnicy zajęć zostali nagrodzeni. Zajęcia prowadziła p. Aneta Maciejczyk.

Poniżej fotorelacja:

Program English Teaching po raz TRZECI w naszej szkole!

Od września 2020 roku ruszył w naszej szkole już TRZECI projekt edukacyjny realizowany w ramach ścieżki English Teaching Activities Programu English Teaching (www.englishteaching.org.pl).

Kolejny projekt i kolejny pomysł ,,Let’s wake up! It’s not too late!”, to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Projekt zakłada, oprócz rozwijania umiejętności językowych, rozwijanie wiedzy dotyczącej edukacji globalnej. Chcemy przypomnieć wszystkim o naszej odpowiedzialności za miejsce, w którym żyjemy, równocześnie szlifując umiejętności językowe.  W projekcie biorą udział uczniowie klasy VII.

Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a krajowym operatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Koordynatorem jest Aneta Maciejczyk.

Program English Teaching po raz drugi w naszej szkole!

Od września 2018 roku ruszył w naszej szkole już drugi projekt edukacyjny realizowany w ramach ścieżki English Teaching Activities Programu English Teaching (www.englishteaching.org.pl).

Tym razem, projekt oprócz rozwijania umiejętności językowych, zakłada uwrażliwianie na pomoc innym i stąd jego tytuł: ,,I want to help!”/ ,,Chcę pomagać!”. Biorą w nim udział uczniowie klasy V.

Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a krajowym operatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Koordynatorem jest Aneta Maciejczyk.

Poniżej prezentacja wybranych projektowych zadań:

Rozpoczynamy nasze działania:

Przygotowanie kartek świątecznych i wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Radomiu:

Tworzenie Łańcucha dobra:

Zajęcia z wolontariuszem AIESEC:

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Radomiu z przedstawieniem ,,Rzepka”:

Zajęcia z Panem Kurtem Nagata z Nauki Bez Granic:

Wyjazd w Góry Świętokrzyskie:
Program English Teaching w naszej szkole!

Od września 2016 roku ruszył w naszej szkole projekt edukacyjny ,,Podróże małe i duże z Tadeuszem Kościuszką w tle”, którego koordynatorem jest Aneta Maciejczyk. Projekt realizowany jest w ramach ścieżki English Teaching Activities Programu English Teaching (www.englishteaching.org.pl). Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a krajowym operatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Projekt zakłada rozwijanie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem obcym, ważnym aspektem jest również poszerzenie wiedzy dotyczącej postaci patrona szkoły Tadeusza Kościuszki. W zajęciach uczestniczy 28 uczniów z klasy III i IV.

Poniżej prezentujemy wybrane projektowe działania:


Wszystko, co dobre szybko się kończy… i my kończymy całoroczną przygodę z programem English Teaching. Kończymy, ale tylko oficjalnie, bowiem zmotywowani i zainspirowani udziałem w projekcie, będziemy zbierać jego owoce i tworzyć nowe działania 😉

Thank You NIDA and PAFF!!!


Bieg Kościuszkowski:


Wystawa prac ,,Tadeusz Kościuszko” w bibliotece:


Czy znamy symbole Stanów Zjednoczonych?


Czy znamy symbole i ważne miejsca Wielkiej Brytanii?


Kolejne projektowe zajęcia:


Śladami Tadeusza Kościuszki… Kraków 🙂

…. Konsulat Stanów Zjednoczonych i Amerykańskie Centrum Informacji…

O naszej wizycie na stronie AIRC Facebook:

konsulat1


Trzecie spotkanie z Jessicą:


Zajęcia z wykorzystaniem gier zakupionych w ramach programu 🙂


W ramach podróży z naszym Patronem zorganizowaliśmy drugą część konkursu o Tadeuszu Kościuszce ,,A jego imię Polska”. Tym razem był to konkurs plastyczny.

I miejsce zajęła Zuzanna Wołos, II Natalia Orlik wraz z Kingą Bukalską, a III Patrycja Janus. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Bukalska.


Z wizytą w Lublinie, miejscu, w którym przebywał Tadeusz Kościuszko…


Jessica Milbanke z Wielkiej Brytanii odwiedziła w poniedziałek 27 marca naszą szkołę. Uczestnicy projektu ,,Podróże małe i duże z Tadeuszem Kościuszką w tle” mieli okazję aktywnie zapoznać się drzewem genealogicznym rodziny królewskiej oraz sprawdzić w praktyce swoje umiejętności językowe.


Komunikacja, zabawa i nauka ciąg dalszy 🙂


Nasz projekt, to nie tylko jak się okazuje, zwiedzanie kolejnych państw dzięki spotkaniom z native’ami, to również wyprawa w świat wyobraźni, w zaczarowaną przestrzeń bajek i niezwykłego świata zwierząt. Na takie oderwanie się od rzeczywistości dostaliśmy szansę dzięki otrzymanym od Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA 45 książkom i książeczkom w języku angielskim, które wzbogaciły naszą szkolną biblioteczkę. Nie możemy doczekać się ich wykorzystania.


,,A jego imię Polska” pod takim hasłem odbył się w naszej placówce Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Był to jeden z kolejnych punktów naszego projektu.

Gościliśmy reprezentantów szkoły PSP w Goździe, PSP w Klwatce Królewskiej oraz PSP w Kuczkach Kolonii.
Pierwsze miejsce zajął Dawid Pawlak (PSP w Kłonówku-Kolonii), drugie Aleksandra Zielińska (PSP w Klwatce Królewskiej) a trzecie Agata Wójcicka (PSP w Kuczkach Kolonii).

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy świetnych wyników! Nagrody dla szkół wręczył Pan Paweł Dziewit Wójt Gminy Gózd.


Tym razem pomysł ze szkolenia Pani Danuty Tylkowskiej (szkolenie English Teaching). 🙂


Warsztaty z rodowitym Irlandczykiem Richiem Mullaney odbyły się 26. stycznia 2017 r., uczestnikami byli uczniowie klasy III i IV. Oprócz poznawania faktów i ciekawostek z kultury Irlandii, warsztaty zawierały elementy nauki tańca irlandzkiego, co jak się okazało było dla niektórych uczniów  pewnym wyzwaniem ?


Inspiracja szkoleniem Pana Łukasza Rumińskiego (English Teaching Market). 🙂


I świąteczny projekt eTwinning ,,Christmas cards exchange”:


Wykorzystujemy pomysły z English Teaching Market 🙂


Z wizytą w American Corner w Radomiu 🙂

Tym razem uczestnicy projektu dowiedzieli się więcej o Thanksgiving Day 🙂

O nas: http://amcorners.pl/radom/2016/11/origins-traditions-thanksgiving/

p1030442 p1030440

p1030430 p1030426

p1030422 p1030427


A to najlepsza ewaluacja zajęć 🙂


Kolejne ,,projektowe” zajęcia… 🙂


W ramach projektu gościliśmy tym razem Pana Roberta Pine, obywatela Stanów Zjednoczonych. Pan Pine opowiedział uczniom o popularnych daniach w USA. Szczególny zachwyt wzbudziły hot-dogi z Chicago. Był również czas na pytania i wspólne próby układania opowiadania.

p1030369 p1030376

p1030362 p1030379


Nasze zajęcia, to przede wszystkim komunikacja i zabawa 🙂


Wizyta Pana Victora Benz w naszej szkole.

p1030174 p1030152

p1030171 p1030170 p1030167 p1030154

p1030150 p1030165

strona new


Jak zamówić jedzenie w restauracji? Właśnie uczymy się na naszych zajęciach 🙂