Irlandia, czyli kolejna podróż z naszym Patronem :)

Learning Without Borders, to projekt edukacyjny obejmujący różne formy edukacji, języka, kultury i sztuki. Prowadzący warsztaty Richie Mullaney z Dublina, to młody, entuzjastyczny Irlandczyk, który organizuje seminaria i warsztaty dotyczące kultury irlandzkiej, tańca irlandzkiego. Występuje w przedstawieniach teatralnych na temat kultury Brytyjskiej oraz pracuje z młodymi ludźmi, którzy mają problemy z integracją społeczną.

Warsztaty odbyły się 26. stycznia 2017 r., uczestnikami byli uczniowie klasy III i IV. Oprócz poznawania faktów i ciekawostek z kultury Irlandii, warsztaty zawierały elementy nauki tańca irlandzkiego, co jak się okazało było dla niektórych uczniów  pewnym wyzwaniem 🙂

Warsztaty sfinansowane zostały w ramach projektu: ,,Podróże małe i duże z Tadeuszem Kościuszką w tle’’, którego koordynatorem jest Aneta Maciejczyk-Rutka. Projekt realizowany jest w ramach ścieżki English Teaching Activities Programu English Teaching (www.englishteaching.org.pl). Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a krajowym operatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.