KONKURSY

KONKURSY

(13kB)   Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w konkursach organizowanych zarówno w szkole, jak i poza nią. Są to m.in.:

  • VII edycja szkolnego konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”, którego celami było:

 

   – pielęgnowanie tradycji samodzielnego wykonywania dekoracji świątecznych,

 

   – rozwijanie umiejętności plastycznych w oparciu o znajomość różnych technik plastycznych.

 

   Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

 

kategoria I: klasy O – III.

   Laureaci:

 

   – Magdalena Stanios – 1 miejsce,

 

   – Weronika Adamczyk – 2 miejsce,

 

   – Zuzanna Korycka – 3 miejsce,

 

   – Miłosz Tokarski – wyróżnienie,

 

kategoria II: klasy IV – VI.

   Laureaci:

 

   – Mikołaj Adamczyk – 1 miejsce,

 

   – Patryk Tokarski – 2 miejsce,

 

   – Kacper Molik – 3 miejsce,

 

   – Julia Kozicka – wyróżnienie.

 

  • 8 stycznia 2014 r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu wiedzy religijnej dla uczniów klas IV – VI pt. „Święty Kazimierz nasz wzór i patron”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej i wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie. Największą liczbę punktów uzyskała uczennica klasy VI – KATARZYNA DUSIŃSKA. Kasia weźmie udział w finale diecezjalnym konkursu 15 maja 2014 r., który odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu o godz. 10.00. Będziemy trzymać za nią kciuki!

 

  • Uczniowie klas I – III wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym pt. „Wierzę w Syna Bożego”, którego celem było zapoznanie dzieci z prawdami wiary zawartymi w Credo. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej na podany temat według określonych kryteriów. Komisja szkolna wybrała spośród prac trzy – po jednej z każdej grupy wiekowej. Laureatami etapu szkolnego zostali:

 

   – Maja Stefańska – kl. I,

 

   – Miłosz Tokarski – kl. II,

 

   – Wiktoria Bukalska – kl. III.

 

  Wręczenie dyplomów oraz wyróżnień jak również uroczyste otwarcie wystawy wszystkich prac będzie miało miejsce w Radomiu przy ulicy Malczewskiego 1 w dn. 9 maja 2014 r. o godz. 11.00. Na to spotkanie zostaną zaproszeni finaliści, wśród których mamy nadzieję się znaleźć.


15 maja 2014 r. uczennica klasy VI – KASIA DUSIŃSKA wzięła udział w finale diecezjalnym konkursu wiedzy religijnej pt. „Święty Kazimierz nasz wzór i patron”, który odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Podstawową lekturą do konkursu była przygotowana przez organizatorów książka. Celem konkursu było przybliżenie osoby i dzieła św. Kazimierza Jagiellończyka Patrona miasta Radomia i Diecezji Radomskiej. Pracowitość i wiedza jaką posiadała Kasia, pozwoliły jej mimo towarzyszących wielkich emocji zostać laureatką. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!