WYCIECZKI


Dnia 7. lutego uczniowie z klas IV- VIII byli w Radomiu na spektaklu „Mały Książę”. Mieli możliwość obejrzenia interpretacji lektury obowiązkowej w wersji musicalowej. Miejsca w pierwszych rzędach pozwoliły skupić się na sztuce i grze aktorów. Z pewnością wszyscy zapamiętają, że: „Najlepiej widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

 


W dniu 06. 02. 2023 r. uczniowie klas I – III obejrzeli musical pt. ,, Piotruś Pan” w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu. Dzięki pięknej scenografii i wspaniałej grze aktorów przenieśli się do bajkowego świata wiecznego dzieciństwa Piotrusia Pana i jego towarzyszy.


W dniu 03.11.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klasy pierwszej udały się na wycieczkę do Krainy Marzeń w Radomiu. Wszyscy bawili się wyśmienicie i mieli okazję wykazać się zręcznością, zwinnością i sprawnością. Po wspólnej i wesołej zabawie był słodki poczęstunek. W tym samym czasie uczniowie klasy VI i VII obejrzeli w kinie Helios film „Chłopiec zza szyby”. Był to dzień pełen radości i wrażeń.

 


28 i 29 kwietnia na długo pozostanie w pamięci uczniów klas IV-VIII. W tych dniach odwiedzili Energylandię i Kraków. Atrakcji i wrażeń było niezwykle dużo.

 


W dniu 11 marca 2022 uczniowie klas IV – VII odwiedzili radomską pływalnię.


W dniu 28 lutego 2022 roku uczniowie klasy IV i VIII spędzili miłe przedpołudnie w kręgielni Platinium w Radomiu.


Wyjazd uczniów klasy VII i VIII na lodowisko w Radomiu.


W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie z klas IV -VII spędzili dwie godziny w  Jump World, czyli w Parku Trampolin mieszczącym się w Galerii Feniks. Celem wycieczki było poprawienie kondycji fizycznej, a także integracja uczniów. Na pewno nikt się nie nudził i wykorzystał ten czas bardzo aktywnie i efektywnie. Niektórzy uczniowie zapracowali na ocenę celującą z wf!


W dniu 12. 10. 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego, klas I-III oraz V uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęło się od wizyty w Ogrodzie Zoologicznym, gdzie z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały mieszkające tam zwierzęta. Następnym etapem wycieczki był spacer z przewodnikiem po Starym Mieście,
podczas którego dzieci mogły zobaczyć Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek z pomnikiem  Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan. Na zakończenie dzieci odwiedziły Port Lotniczy Okęcie, gdzie obserwowały z tarasu widokowego startujące i lądujące samoloty. To była bardzo udana wycieczka, pełna niezapomnianych wrażeń.


Dnia 22.09.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w wycieczce
do kina Helios w Radomiu, gdzie obejrzały film „Psi Patrol”.


Dnia 17 czerwca 2021 roku odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Warszawy. Brali w niej udział uczniowie klas VII-VIII. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w II edycji Konkursu wiedzy o gminie Gózd. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy, poznanie historii zabytków Warszawy, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili zgodnie z programem: Wilanów ( ogrody + pałac), Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Zoo Warszawskie. Pomimo zmęczenia upałem, wszyscy byli zadowoleni. Wspomnienia na pewno pozostaną na długi, długi  czas w pamięci.

Składamy serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc i wsparcie finansowe naszego wyjazdu do Warszawy Panu Pawłowi  Dziewitowi – Wójtowi Gminy Gózd.

,,Czasem wdzięczność jest trudno ubrać w słowa… ,,wtedy proste – dziękujemy – zawiera wszystko, co chcemy wyrazić”.


 
Dnia 14 czerwca 2021 roku uczniowie klasy siódmej odwiedzili Zamość. To piękne miasto za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta bywa nazywane „perłą renesansu”, „miastem arkad” i ,,Padwą północy”. Uczniowie odwiedzili zoo, Stare Miasto, Bastion VII oraz taras widokowy, mieli również okazję uczestniczyć w wystrzale armatnim.
 

W poniedziałek, 31 maja 2021 r., klasy piąta i szósta spędzili dzień na wycieczce w Górach Świętokrzyskich . Wyjechali spod szkoły po siódmej, a przed dziewiątą ruszyli na Święty Krzyż. Na szczycie zatrzymali się w tutejszym kościele. Spotkali się z oblatem z klasztoru, który oprowadził po świątyni i w interesujący sposób zapoznał z historią miejsca. Szczególnie ciekawa była sala misjonarzy, gdzie zgromadzono pamiątki z różnych części świata.
Całe popołudnie spędzili natomiast w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Tu pokonywali przeszkody w parku linowym, obejrzeli seans w kinie 6D i korzystali ze wszystkich atrakcji Parku Rozrywki. Zabawa była przednia! Mimo zmęczenia wszyscy wrócili zadowoleni!
 

 


15 stycznia uczniowie klas V-VIII mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na lodowisku w Radomiu.
 
……………………………………………………………………………………………………………………………….
W dniu 16 grudnia 2019 r. uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Muzeum Wsi Radomskiej. Dzieci poznały postać św. Mikołaja oraz mity i legendy z nim związane. Wykonały pracę plastyczną pt. ,, Św. Mikołaj”. Zwiedziły także muzeum pod kierunkiem przewodnika.
……………………………………………………………………………………………………………………………….
Dnia 29 września uczniowie klas V-VII odwiedzili TRIKORAMĘ niezwykle ciekawe centrum iluzji.
 
……………………………………………………………………………………………………………………………….
W dniach od 3.06. do 6.06.2019 r. uczniowie klasy VIII byli na wycieczce w Górach Stołowych oraz w czeskiej Pradze. Przeciskali się między Błędnymi Skałami, zdobyli Szczeliniec Wielki i podziwiali przepiękne widoki, wędrując wyznaczonymi szlakami. Zwiedzili również Pragę i jej  najciekawsze miejsca.  Odpoczywali w parku zdrojowym w Kudowie Zdroju, a w drodze powrotnej zatrzymali się w Sanktuarium w Wambierzycach. Z pewnością ta wycieczka zostanie na zawsze w ich pamięci i zawsze będą ją kojarzyć z naszą szkołą.
 
 
 
…………………………………………………………………………………………………………………………….
W dniach 20-21.05.2019 roku uczniowie klasy V zwiedzali teren województwa świętokrzyskiego. Zwiedzili Opatów trasą podziemną, zawitali na zamku Krzyżtopór, odwiedzili pałac i farmę bizonów w Krozwękach, spacerowali po Szydłowie, weszli do jaskini zbója Madeja, wspięli się na Święty Krzyż, odwiedzili kielecką Kadzielnię, przymierzali stroje rycerskie na zamku w Chęcinach oraz podziwiali dąb Bartek.
 

W dniu 07. 05. 2019 r. dzieci klas I-III i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęło się od spaceru alejkami parku w Łazienkach Królewskich, a szczególną atrakcją był rejs gondolą. Następnym etapem wycieczki był spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, podczas którego dzieci mogły zobaczyć Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta,Zamek Królewski, Rynek z pomnikiem Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan. Na zakończenie dzieci odwiedziły Warszawski Ogród Zoologiczny,gdzie z dużym zainteresowaniem obserwowały mieszkające tam zwierzęta.
To była bardzo udana wycieczka, pełna niezapomnianych wrażeń.

W dniu 28 marca 2019 r. uczniowie  klas VII – VIII w ramach doradztwa zawodowego   zwiedzili  Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu. Na początku wizyty  zostali zapoznani z ofertą edukacyjną, a następnie zwiedzali sale warsztatowe w budynku szkoły.

Z pewnością kilku uczniów ( a może także uczennic …?)  od września nowego roku  rozpocznie naukę w ZSS.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

W dniu 14 marca 2019 r. uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Najpierw zwiedzili gmach Telewizji Polskiej, gdzie odbyli wizyty w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich a także w  muzeum. Udało się również obejrzeć studio nagrań programu „Jaka to melodia”, gdzie spotkali prowadzącego –  NORBIEGO, studio nagrań programu „Pytanie na śniadanie” i inne.

Kolejnym  punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego

trasą „Piłkarskie emocje”. Byliśmy na trybunach i tarasie widokowym, w sali konferencyjnej, szatni piłkarzy oraz… kaplicy.

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik była kolejnym punktem wycieczki. Tam eksperymentowaliśmy, samodzielnie podejmowaliśmy wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne oraz  zwiedzaliśmy wystawy stałe.
Napełnieni nowymi doświadczeniami i wrażeniami wróciliśmy do Kłonówka.

…………………………………………………………………………………………………………….

W piątek, tj. 15 marca 2019 r. uczniowie klas I – III byli na wycieczce w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na adaptacji znanej baśni Braci Grimm  „Kopciuszek”. Spektakl spodobał się wszystkim młodym widzom. „Kopciuszek” to mądre, dowcipne, barwne przedstawienie z piosenkami i pięknymi lalkami.

……………………………………………………………………………………………………………………..

14 grudnia 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały na wycieczkę do fabryki bombek do Radomia.
Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Wszystkie ozdoby wykonywane są ręcznie. Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwała bańki.
Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je we wrzącej wodzie
i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione. W dalszym etapie wycieczki bombki dostają się do pomieszczenia, w którym panie zajmują się zdobieniem kul gdzie powstają prawdziwe arcydzieła. Dzieci przyglądały się pracy pań i były pod dużym wrażeniem. Na pamiątkę pobytu każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

……………………………………………………………………………………………………………………..

Dnia 16 listopada 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wraz z uczniami klasy pierwszej udały się na wycieczkę do Krainy Marzeń w Radomiu.
Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. Dzieci zostały zapoznane z zasadami pobytu w centrum zabaw
i przestrzegania ich aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie oraz basen wypełniony kolorowymi kulkami. Wiele radości dzieciom sprawiły tunele
i samochody, którymi dzieci pokonywały trasę. Wszyscy bawili się wyśmienicie i mieli okazje wykazać się zręcznością, zwinnością oraz sprawnością. Był to dzień pełen radości, wspólnej i wesołej zabawy.


Dnia 26 października 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły udały się na wycieczkę do kina Helios w Radomiu na projekcję filmu „Księżniczka i smok”.

Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.

 

Wszyscy uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wyjeździe do kina Helios, gdzie obejrzeli film ,,Dywizjon 303”.


Klasa V wzięła udział w wyjazdowej lekcji przyrody do Arboretum w Nadleśnictwie Marcule oraz na zamku w Iłży. Mieli okazję sprawdzić jak działa zegar słoneczny (zaświeciło wówczas słońce!) oraz obejrzeć jeden z najstarszych dębów w Polsce.

 


W jesiennej scenerii i podczas pięknej pogody 11 października uczniowie z klas VI-VIII odbyli wycieczkę do Czarnolasu. Znajduje się tu Muzeum Jana Kochanowskiego – Ojca literatury polskiej, twórcy fraszek, pieśni, Trenów  oraz dramatu Odprawa posłów greckich. Uczniowie zdobyli  wiele nowych wiadomości o epoce i o renesansowym poecie , który urodził się i ostatnie lata życia spędził w odległości około 30 kilometrów od Kłonówka.Od 11 do 13 czerwca byliśmy na wycieczce w Trójmieście i Toruniu. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Toruń. Zwiedziliśmy Dom Kopernika, Rynek Staromiejski, Krzywą Wieżę, Katedrę św. Janów, ruiny Zamku Krzyżackiego oraz byliśmy na wystawie w Geodium i Muzeum Piernika. Po zakwaterowaniu w malowniczo położonym nad morzem ośrodku wypoczynkowym w Mikoszewie udaliśmy się nad Bałtyk, który przywitał nas ciepłą wodą zapraszającą do kąpieli. Drugi dzień wycieczki zaskoczył nas ogromem wrażeń. Zwiedziliśmy Gdańsk a w nimStare Miasto, Ratusz, Długi Targ, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Złotą Bramę i Żuraw. Następnie udaliśmy się do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po molo. Po spacerze czekała na nas Gdynia a w niej: Molo Rybackie, Bulwar Nadmorski, Oceanarium i … rejs statkiem pirackim o nazwie „Dragon” po zatoce. Po powrocie do ośrodka i krótkim odpoczynku niektórzy udali się nad morze, aby podziwiać zachód słońca, inni zostali zagrać w piłkę. Trzeci dzień to plażowanie, kąpiel, zbieranie bursztynów i powrót do Kłonówka. Po pełnej wrażeń i pamiątek wycieczce planujemy podobny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.

 


W dniu 30.05.2018r. uczniowie klas IV – V wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Rzeźby Polskiej do Orońska. Najpierw zwiedzili Pałac Józefa Brandta, następnie obejrzeli wystawę w Muzeum Sztuki Współczesnej „Moc Natury”, której twórcą jest znany na całym świecie rzeźbiarz Henry Moore, prekursor sztuki abstrakcyjnej czerpiący inspirację z otaczającego nas świata przyrody. Zasłynął z dzieł przedstawiających abstrakcyjne postaci ludzi, głównie leżące kobiety. Podczas spaceru w Ogrodzie Rzeźby Współczesnej uczniowie podziwiali plenerową wystawę rzeźb oraz odwiedzili Galerię „Oranżeria”.


Dnia 15 maja 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły udały się na wycieczkę do Krainy Marzeń w Radomiu. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. Dzieci zostały zapoznane z zasadami pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.        Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie oraz basen wypełniony kolorowymi kulkami. Wiele radości dzieciom sprawiły tunele i samochody, którymi dzieci pokonywały trasę. Wszyscy bawili się wyśmienicie i mieli okazje wykazać się zręcznością, zwinnością oraz sprawnością. Był to dzień pełen radości, wspólnej i wesołej zabawy.


08.05.2018r. uczniowie klas I-III odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu.


Wyjazd do parku trampolin:


W październiku i listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pod hasłem PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT zorganizowanej przez p. Danutę Kozieł. Uczniowie chętnie przynosili karmę oraz inne produkty dla bezdomnych zwierząt. 30 listopada uczniowie klas I – III pojechali z darami dla zwierząt do Schroniska przy ulicy W. Witosa 96 w Radomiu.

Następnie uczniowie udali się na cmentarz komunalny w Radomiu i zapalili znicze pod pomnikiem Ofiar Firleja.


Dnia 22 listopada uczniowie klasy IV i V obejrzeli w Radomiu przedstawienie pt.: ,,Ania z Zielonego Wzgórza”.


W dniu 21.11.2017r. uczniowie klas VI i VII odwiedzili Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ,,Elektrownia”. Zwiedzili wystawę historyczną ,,Początki elektryfikacji polskich miast”, piec z 1905 roku oraz wystawę obrazów współczesnych malarzy. Uczniowie obejrzeli film w sali kinowej p.t. ,,Twój Vincent”.Dnia 25 maja 2017r., uczniowie klasy I i II wybrali się na wycieczkę do Kielc i Chęcin.
 

Wyjazd na film ,,Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”.
 

Śladami Tadeusza Kościuszki… z wizytą w Krakowie: Stare Miasto i Konsulat Stanów Zjednoczonych – 16.05.2017r.
 

10.05.2017 r. dzieci z oddziału zerowego wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Liwińską przyjęły zaproszenie od Gminnej Biblioteki Publicznej w Goździe, gdzie miały okazję przedstawić inscenizację baśni J.H. Andersena pt.: ,,Księżniczka na ziarnku grochu”. Dzieci w pięknych strojach wspaniale odegrały swoje role, a następnie wzięły udział w warsztatach, gdzie pod nadzorem Pań Świetliczanek wykonały kolorowe zakładki do książek. Na koniec dzieci zwiedziły remizę strażacką, gdzie miały okazję obejrzeć z bliska mundury oraz wozy strażackie.
 
 

W środę, tj. 26 kwietnia uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na adaptacji lektury szkolnej Tajemniczy ogród F. Burnett. Spektakl spodobał się wszystkim młodym widzom, Oprócz gry aktorskiej uczniowie podziwiali scenografię, efekty specjalne oraz epokowe stroje.Jednak największe wrażenie wywarły teksty piosenek i układy taneczne prezentowane przez aktorów. Uczniowie zwrócili również uwagę na wykorzystanie sceny obrotowej przy zmianie miejsc akcji. Wizyta w teatrze okazała się nie tylko przyjemna, ale i  kształcąca!
 
 

Warsztaty z udziałem naszej ,,zeróweczki” w Castoramie 5 kwietnia:

Wyjazd uczniów klas III i IV do Lublina i Kazimierza Dolnego – 4 kwietnia 2017 r.:

24.03 z wizytą w ,,Sky Jump” w Radomiu… Uczniowie klas IV-VI mieli okazję wzbić się wysoko 🙂
 
 
 

 01.03.17 Z wizytą w bibliotece 🙂 poznajemy czasopisma!
Nasi uczniowie po raz kolejny odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu.

10.02.2017 r. uczniowie klas IV, V i VI byli na koncercie edukacyjnym pt.,,Historia deun Amor” z udziałem Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Sali Koncertowej Urzędu Miasta Radom. Mieli okazję oswoić się z muzyką poważną na najwyższym poziomie i uświadomić sobie, że muzyka klasyczna może być doskonałą rozrywką.
Wysłuchali m.in. muzyki Mozarta, Dvoraka, Rossiniego i Ramireza.


W dniu 31 stycznia 2017 roku uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl muzyczny pod tytułem Dzwonnik z Notre Dame w wykonaniu aktorów WROCŁAWSKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO FORTE. Dzwonnik z Notre Dame to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia.


21 grudnia 2016 roku dzieci z oddziału zerowego wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Radomiu. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. W „lakierni” podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Mieliśmy także okazję obejrzeć w sklepie różnorodne ozdoby choinkowe. Były to ręczne arcydzieła! Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem. Przywiezione ozdoby są z pewnością niezwykłą ozdobą świąteczną w każdym domu.


Uczniowie klas I-III w dniu 15.12.2016 roku odwiedzili Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu. Zwiedzili wystawę przyrodniczą i wzięli udział w warsztatach plastycznych pt.: ,,Śladami smoka”.

 

 


Z wizytą w American Corner :). Uczniowie klasy III i IV odwiedzili Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej. Dowiedzieli się więcej o zasadach korzystania ze zgromadzonych tam zasobów, obejrzeli również prezentację dotyczącą Thanksgiving Day.

O nas: http://amcorners.pl/radom/2016/11/origins-traditions-thanksgiving/

Po lekcji języka angielskiego mieli okazję zagrać w kręgle.

p1030422 p1030426 p1030430 p1030427 p1030439 p1030440 p1030442 p1030443 p1030447 p1030445 p1030446 p1030449


Dnia 23 listopada uczniowie klas V i VI mieli okazję odwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu.
wp_20161123_010 wp_20161123_007

wp_20161123_009 wp_20161123_003

wp_20161123_002 wp_20161123_001


Z wizytą na siłowni POP GYM w Radomiu w dniu 27.10. 2016 🙂

wp_20161027_009

wp_20161027_001


W dniu 6 października 2016 roku uczniowie klas V i VI mieli okazję doskonalić umiejętności pływackie na basenie ,,Neptun”, a następnie odwiedzili centrum handlowe M1.

wp_20161006_002 wp_20161006_009 wp_20161006_010 wp_20161006_011


Do Wrocławia… samolotem 🙂 Korzystając z uruchomionych połączeń lotniczych pomiędzy Radomiem a Wrocławiem, uczniowie klas III i IV wybrali się wraz z opiekunami w podniebną podróż do tego pięknego miasta. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto we Wrocławiu, Afrykarium i Zoo. Mieli okazję również podziwiać Panoramę Racławicką. Nocowali w samym sercu miasta na Wyspie Słodowej. Wrócili z niezapomnianymi wspomnieniami 🙂

20160602_072434 20160602_072447

20160602_074718 20160602_074748

20160602_131756 20160602_132059

20160602_133507 20160602_134339

20160602_154226 20160602_154429

20160602_154623 20160602_161813

20160602_190626 20160602_190737

20160602_194335 20160603_121611

20160603_122647


W dniach 1 i 2 czerwca uczniowie z klasy VI i V wybrali się na dwudniową wycieczkę w Bieszczady. Po drodze zwiedzili Opatów, kolegiatę św. Marcina, pomnik i bramę, następnie podążali ścieżkami „Ojca Mateusza” po Sandomierzu. Dużą atrakcją okazały się Myczkowce i znajdujący się tam Ogród Biblijny, Park Miniatur Centr. Kult. Ekumenicznej oraz mini zoo. Największą radość sprawił jednak wszystkim rejs statkiem po jeziorze solińskim oraz podziwianie pięknych krajobrazów i dzikich terenów.
20160601_09054020160601_102049

20160601_10353920160601_180329

20160601_18341520160602_093317


W dniu 25 maja uczniowie klas 0-II pojechali na wycieczkę do Kawęczyna „Gościniec Wiecha”. Dzieci przyjemnie i bezpiecznie spędziły czas, a jednocześnie zapoznały się z kulturą, pracą i życiem na wsi. Program pobytu obejmował: staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, przejażdżkę po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, zajęcia w piekarni, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz kolorową zabawę „dyskotekową” w sali tanecznej.

DSC_0274 DSC_0278 DSC_0290 DSC_0294 DSC_0307 DSC_0309 DSC_0312 DSC_0338 DSC_0353 DSC_0369 DSC_0399 DSC_0410


Dnia 11 maja uczniowie klasy V udali się na jednodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Najpierw zdobyli Łysą Górę, a następnie miło spędzili czas w Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie. Głównymi atrakcjami były: park linowy, kino 6D i jazda na skuterkach.

20160511_163156  20160511_163200

20160511_163915  20160511_173222


W dniu 22.04.2016 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej ,,Rytm i melodia”. Spotkanie miało miejsce w Sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Radomiu.

P1020968 P1020972 P1020978 P1020985


15 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IV-VI byli na koncercie edukacyjnym pt.,,Muzyka srebrnego ekranu”, organizowanym przez Radomską Orkiestrę Kameralną. Spotkanie prowadził dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, Robert Pluta. Później uczniowie udali się do nowo powstałego planetarium w Radomiu, gdzie zdobyli wiadomości o Kosmosie i mieli możliwość obejrzenia Słońca.

P1020910 P1020917 P1020920 P1020926


Uczniowie oddziału 0 mieli okazję wziąć udział w zajęciach muzycznych organizowanych przez Radomską Orkiestrę Kameralną.

rok


W dniu 29 stycznia 2016 r. uczniowie klas I, II i VI mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na kręgielni w Radomiu.

P1020761  P1020758

P1020755  P1020752

Uczniowie z oddziału 0 i klasy III obejrzeli 25 stycznia 2016r. w kinie Helios w Radomiu film ,,Alwin i wiewiórki – wielka wyprawa”.

P1020741  P1020744

P1020748  P1020751


W dniu 18.01.2016r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goździe wystawę ,,Prywaciarze – początki polskiej mikroprzedsiębiorczości”.

20160118_092623 20160118_092652 20160118_092845

20160118_092956 20160118_093153 20160118_093359 20160118_093510 20160118_093616

Dnia 18.09.15 uczniowie klas 0-III odwiedzili ,,Magiczne Ogrody”.

DSC_0938 DSC_0939 DSC_0940 DSC_0942 DSC_0943 DSC_0944 DSC_0945 DSC_0948 DSC_0950 DSC_0951 DSC_0952 DSC_0953 DSC_0961 DSC_0962 DSC_0963 DSC_0965 DSC_0967 DSC_0968 DSC_0969 DSC_0970 DSC_0971 DSC_0972 DSC_0982 DSC_0984 DSC_0985 DSC_0986 DSC_0987 DSC_0988 DSC_0989 DSC_0990 DSC_0997 DSC_1001 DSC_1010 DSC_1014 DSC_1022 DSC_1023 DSC_1029 DSC_1030 DSC_1031 DSC_1032 DSC_1033 DSC_1034 DSC_1035 DSC_1037 DSC_1041 DSC_1042


Dnia 13.09.2015 roku chętni uczniowie wzięli udział w wyprawie do Radomia na ,,Uliczkę Tradycji”. Mieli okazję podziwiać rowery, samochody i stroje z epoki. Dodatkową atrakcją była wioska murzyńska i malowanie twarzy. Można było również zasmakować watę cukrową i inne przysmaki.

20150913_135652 20150913_135656 20150913_135807 20150913_135811 20150913_135818 20150913_135832 20150913_135836 20150913_135850 20150913_135854 20150913_142758 20150913_144555 20150913_144606 20150913_144617 20150913_151022 20150913_151038 20150913_151050


Od 1 do 3 czerwca uczniowie z klas IV- VI przebywali na trzydniowej wycieczce w Pieninach. Pierwszego dnia zwiedzili Zakopane. Kolejką górską wjechali na Gubałówkę skąd podziwiali piękne pasma górskie Pienin i ośnieżone szczyty Tatr słowackich. Z Gubałówki jak prawdziwi turyści zeszli pieszo i po posiłku odbyli spacer po Krupówkach.
W drodze do Szczawnicy obejrzeli kompleks skoczni narciarskich. Drugiego dnia podziwiali wąwóz Homole
w Jaworkach, skąd po krótkim odpoczynku zjechali krzesełkową kolejką linową w dół. Po obiedzie odbyli przejażdżkę rowerową promenadą wzdłuż rzeki Grajcarek i Dunajec do granicy ze Słowacją. Późnym popołudniem zwiedzili uzdrowiskową część Szczawnicy wraz z pijalnią wód zdrojowych. Trzeci dzień to najpierw zwiedzenie rezerwatu Białe Wody i kąpiel w chłodzących, przepływających w poprzek dróg górskich strumykach. Możliwość obejrzenia bacówki, „produkcji” oscypków i degustacja żentycy była również atrakcją wycieczki. Ostatnią przyjemnością turystyczną było zwiedzenie Wawelu w Krakowie, Katedry oraz części starówki. Chociaż zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi wszyscy z pamiątkami wrócili do Kłonówka.

WP_20150601_006 WP_20150601_010 WP_20150601_017 WP_20150602_009 WP_20150602_013 WP_20150602_022 WP_20150602_027 WP_20150602_034 WP_20150603_001 WP_20150603_013 WP_20150603_017 WP_20150603_020 WP_20150603_024


Wycieczka do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

DSC_0996 DSC_1008 DSC_1009 DSC_1010 DSC_1014 DSC_1034 DSC_1036 DSC_1040


W dniu 7 maja uczniowie klas III-VI spędzili miło czas na basenie NEPTUN w Radomiu.

20150507_105831 20150507_092424 20150507_092711 20150507_092723 20150507_105839 20150507_105845


13 lutego 2015 roku uczniowie z klas IV-VI byli na wycieczce w Galerii Rosa, gdzie przez godzinę grali w kręgle. Później jeździli na łyżwach na lodowisku MOSiR. Wszyscy uznali wyjazd za udany.

20150213_113658 20150213_111712


21.11.2014 r. uczniowie klas III, IV, V, VI byli na basenie NEPTUN w Radomiu. Miło i przyjemnie spędzili dwie godziny w wodzie bawiąc się i pływając kto potrafi.

WP_20141121_005 WP_20141121_001


26.09.2014 r. uczniowie klas: IV, V, VI oraz chętni rodzice byli na wycieczce w Warszawie. W teatrze RAMPA obejrzeli musical pt. „W pogoni za bajką”. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej zwiedzili wystawę pt.: „Maria Bartuszová. Formy przejściowe. Próba napisania historii, która nigdy napisana nie została”. Po obejrzeniu wystawy wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych, gdzie tworzyliśmy własne rzeźby z gipsu.
Kolejnym założeniem programowym wycieczki według propozycji rodziców było miłe spędzenie czasu na Starym Mieście.

WP_20140926_022 WP_20140926_015

WP_20140926_005 WP_20140926_007


19.09.2014 r. uczniowie klasy VI byli na wycieczce w szkółce krzewów w Celestynowie koło Zwolenia. Celem wyjazdu był zakup roślin do nowo tworzonego, szkolnego skalniaka oraz przeprowadzenie wywiadu z właścicielem szkółki na temat ich pielęgnacji i uprawy. Odwiedzili również prywatne ogródki skalne w poszukiwaniu inspiracji dla zagospodarowania własnego.

P1150196 P1150190

P1150189 P1150176


    • W dniach od 4 do 6 czerwca uczniowie z klas IV- VI przebywali na trzydniowej wycieczce w Beskidzie Sądeckim. W pierwszym dniu byli w Muszynie w ogrodach sensorycznych, a późnym popołudniem zdobyli górę Parkową w Krynicy Zdrój. Kolejny dzień to najpierw dojście do kolejki gondolowej, a póżniej wjazd na górę Jaworzynę, z której rozciągały się przepiękne widoki na góry. Jak prawdziwi turyści drogę powrotną do Krynicy pokonali pieszo, schodząc w dół zielonym szlakiem. Nogi bolały, ale satysfakcja z pokonania stromej góry pozostanie na długo w ich pamięci! W tym samym dniu zwiedzili jeszcze Muzeum Zabawek,gdzie zakupili ciekawe i niepowtarzalne pamiątki. Niepostrzeżenie nadszedł jednak dzień powrotu i…kolejna atrakcja- zwiedzanie zamku Krzyżtopór w Ujeździe!Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni!!!

krynica1 krynica2 krynica3 krynica4 krynica6 krynica7 krynica8 krynica9

GALERIA ZDJĘĆ

  • dn. 15.01.2014 r. uczniowie klas: III, IV, V, VI na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Byli również w Planetarium. Niebo Kopernika na filmie pt. „ Podróż w kosmos”. Niektórzy po raz pierwszy mieli możliwość zobaczyć Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski oraz Warszawską Syrenkę. W Pałacu Kultury i Nauki z tarasu widokowego podziwiali panoramę Warszawy.

waw waw1 waw3waw2 

  • dn. 11.12.2013 r. uczniowie klas: III, IV, V i VI na basenie Neptun w Radomiu,

bas bas1 bas2 bas3 bas4