AKADEMIE I UROCZYSTOŚCI

Początek roku szkolnego 2014/2015


Dnia 1 września 2014 roku, po uroczystej Mszy Św., wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły spotkali się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor zapoznała wszystkich obecnych z planami na rok szk.2014/2015 oraz życzyła dużo wytrwałości.

 

GALERIA ZDJĘĆ
 

     

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014


Dnia 27 czerwca 2014 roku po mszy św. w kościele parafialnym wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2013/2014. Pani dyrektor Mariola Baran-Bębęńca podziękowała wszystkim za cały rok owocnej współpracy, wręczyła również nagrody książkowe uczniom, kórzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Życzymy wszystkim słonecznych wakacji i udanego wypoczynku!!!

 

 

 


Promujemy zdrowy tryb życia


12 czerwca 2014 roku klasa III wraz p. Danutą Kozieł zaprosiła nas na apel promujący zdrowie. Chłopcy zaprezentowali inscenizację pt. ,,Dbamy o higienę osobistą”, a dziewczynki ,,Piknik witaminek” oraz zagadki.

 

 
 

 


Śpiewaj z Zabadellą


Dnia 6 czerwca 2014 roku, odbyła się czwarta już edycja konkursu z języka angielskiego dla klas I-III ,,Śpiewaj z Zabadellą”. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Magdalena Stanios, Zuzanna Korycka, Patrycja Lipa – I miejsce
Natalia Bukalska – II miejsce
Klaudia Kiraga, Anna Kurys – III miejsce
Nad całością czuwała p. Aneta Maciejczyk-Rutka

 

 
 

 


 

Festyn rodzinny


Dnia 1 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się festyn rodzinny. Do naszej szkoły zawitał specjalny autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr K. Vietha w Radomiu, odbył się również pokaz działania Straży Pożarnej oraz specjalne pokazy motocykli.

 

 

 


Gminne Prezentacje Wokalne 5 i 6 latków


Dnia 22 maja 2014 roku nasze 5 i 6 latki pod opieką p. Małgorzaty Socha wzięły udział w XVI Gminnych Prezentacjach Wokalnych, wróciły z wyróżnieniem :). Gratulujemy!!!

 

 
 

 


,,EKO-PRZEDSZKOLE”


Dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. Małgorzaty Socha zajeły 11 miejsce w konkursie ,,EKO-PRZEDSZKOLE 2014”. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie,,Dziedzictwo i Rozwój”.


Szkolny Konkurs Ortograficzny
 
W dniu 21 maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych: klasy III-IV i V-VI.W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Ich zadaniem było napisanie dyktanda oraz odszukanie w „Słowniku ortograficznym ” wyrazów z trudnościami ortograficznymi.
A oto nagrodzeni uczniowie:
kl.III-IV
I miejsce: Iwona Stępień
II miejsce: Zuzanna Korycka
III miejsce: Julia Kamińska
kl. V-VI
I miejsce Zuzanna Zięba
II miejsce Patryk Tokarski
III miejsce Katarzyna Dusińska
Pozostali uczestnicy otrzymali „nagrody pocieszenia”.
Wszystkim gratulujem
 y odwagi w starciu z ortografią i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

 

 


Wiwat 3 Maj


Klasa IV wraz z p. Anetą Maciejczyk-Rutka zaprosiła społeczność szkolną do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

Dzień Ziemi


30 kwietnia 2014 roku klasa V wraz z p. Justyną Drabik przygotowała apel przypominający o potrzebie dbania o środowisko naturalne.

 

 

Historia Misia


16 kwietnia 2014 roku dołączyliśmy do akcji ,,Nie bij mnie – kochaj mnie!”
Tuż przed świętami Wielkiej Nocy, kiedy nadchodzi czas rodzinnych spotkań, chcemy ponownie zwrócić uwagę narodu na temat przemocy w rodzinie. Na szczęście w ostatnim czasie, przynajmniej medialnie, nie jesteśmy informowani o tragediach w związku z agresją skierowaną do dzieci. Nie oznacza to jednak, że problem nagle przestał istnieć. Jeżeli coś w tej sprawie się poprawiło, to chcemy naszą akcją, Historią Misia, przypomnieć ludziom o tych najprostszych zasadach współistnienia”. źródło: http://www.wosp.org.pl

 

 


DZIEŃ PAPIESKI


9 kwietnia 2014 r.klasa V wraz z p. Marta Jasik zaprosiła nas na krótki montaż słowno-muzyczny poświęcony bł. Janowi Pawłowi II. W tym dniu również odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego plastycznego konkursu na temat: ,,Błogosławiony Jan Paweł II za chwilę święty”, który został zorganizowany z racji zbliżającej się uroczystości kanonizacyjnej . Wzięli w nim udział uczniowie klas: IV, V, VI (razem 19 uczniów) a jego celami było: – rozbudzenie zainteresowania życiem i nauczaniem bł. Jana Pawła II,
– przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II,
– rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej,
– inspirowanie do doskonalenia umiejętności artystycznych w różnych technikach plastycznych.
Zwycięzcy: – PATRYK TOKARSKI – 1 miejsce,
– KAROLINA MATYSIAK – 2 miejsce,
– WOJCIECH STENCELEWICZ – 3 miejsce,
– IWONA STĘPIEŃ – wyróżnienie,
– IZABELA SERAFIN – wyróżnienie.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia w postaci zdjęć już za chwilę Świętego Jana Pawła II z modlitwą o wstawiennictwo u Pana Boga. Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do doskonalenia umiejętności plastycznych.

 

 
DZIEŃ WIOSNY


21 marca 2014 roku radośnie przywitaliśmy wiosnę. Uczniowie mieli wybór: mogli ubrać się na zielono lub założyć na siebie coś zabawnego. Nauczyciele natomiast przygotowali przedstwienie ,,Kopciuszek” z użyciem gwary śląskiej.

 

 


Walentynki


Zgodnie z tradycją, 14 lutego Samorząd Uczniowski wcielił się w rolę walentynkowego listonosza :). Członkowie SU zebrali i rozdali karty walentynkowe. Wiele uczennic i uczniów zastanawiało się nad nadawcami tajemniczych, walentykowych serduszek… 😉

 

 
 

 


Zabawa karnawałowa


Dnia 12 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie karnawałowej. Oprócz świetnej muzyki i tańca, można było skosztować pysznych ciast i wypić herbatkę. Nie możemy doczekać się kolejnej takiej imprezy :).

 

 

 

 


Spotkanie z policją


W piątek, 07 lutego, gościliśmy w naszej szkole panie policjantki. Przeprowadziły one trzy bardzo ciekawe spotkania z dziećmi z klas: 0 – I, II- III i IV – VI. Mówiły o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i w życiu codziennym, zachowaniu się dzieci w kontakcie z osobą obcą oraz w razie spotkania z agresywnym psem. Zwróciły także uwagę na zjawisko cyberprzemocy i udzieliły wskazówek, jak bezpiecznie spędzić czas ferii zimowych.
Wszystkie dzieci były zadowolone z takiej lekcji i bardzo dużo z niej zapamiętały!

 

 
 

 


Rok 2014-rokiem Jana Karskiego


Dnia 5 lutego 2014 roku p. Marta jasik wraz z uczniami klasy V zabrała nas na krótką i wzruszającą podróż w przeszłość. Mieliśmy okazję bliżej poznać postać Jana Karskiego – niezwykłego człowieka, o którym świat nie powinien zapomnieć.

 

 


Dzień Babci i Dziadka


Dnia 22 stycznia 2014 roku mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszej szkole kochane Babcie i równie kochanych Dziadków :). Szanowni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez wszystkich uczniów. Była to również doskonała okazja do podziwiania młodych aktorów ze szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez p. Ewę Socha.

 

   

  

  

     

 


Jasełka 2013

Tuż przed świętami zgromadzilismy się na spotkaniu jasełkowym zorganizowanym przez p. M. Jasik i dzieci z klas 0-VI. Po przedstawieniu wspólnie śpiewaliśmy kolędy i połamaliśmy się opłatkiem a Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia. Rozstrzygnięty został również konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną.

 

 

Światełko Betlejemskie 2013

Dnia 19 grudnia 2013 roku przybyli do nas harcerze ze Szkoły Podstawowej w Podgórze. Razem z p. D. Sałbut kolejny już rok dzieląc się Światełkiem Betlejemskim. Dziękujemy i wesołych Świąt!!!

 
 


Mikołaj w naszej szkole


Zważywszy na fakt, że prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły byli niezwykle grzeczni w tym roku, odwiedził nas św. Mikołaj :). Wszyscy uczniowie otrzymali upominki, mieli również okazję z Gościem porozmawiać.

 

GALERIA ZDJĘĆ
 

 

 


Lekcja poezji


Na zaproszenie p.Dyrektor naszą szkołę odwiedziła p. Justyna Pyrgiel, niezwykle utalentowana poetka, która jest również mieszkanką naszego regionu. Pani Pyrgiel poprowadziła niezwykle ciekawe zajęcia dla uczniów klas III-VI.

 

 


 


 

Lekcja ,,Ile wiesz o Afryce?”


Dnia 29 listopada 2013 roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w lekcji ,,Ile wiesz o Afryce?’,’prowadzonej przez trenerów z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności. Patronat nad projektem sprawuje Misterstwo Spraw Zagranicznych. Gości zaprosiła pani A.Maciejczyk-Rutka.

 

GALERIA ZDJĘĆ
 

 


 

Andrzejki 2013


Dnia 28 listopada 2013 roku mieliśmy okazję wspólnie pobawić się na andrzejkowej dyskotece. Mogliśmy posłuchać szkolnych talentów 🙂 oraz z lekkim przymrużeniem oka – powróżyć sobie.

 

GALERIA ZDJĘĆ
 

 

 


Dzień Pluszowego Misia


Dnia 25 listopada 2013 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. A. Maciejczyk-Rutka, po raz drugi obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie przybyli tego dnia do szkoły ze swoimi pluszakami. Nauka była zdecydowanie łatwiejsza 🙂

 

 
 

 


Rok Juliana Tuwima


Dnia 21 listopada 2013 roku p. J. Drabik zaprosiła nas na spotkanie z twórczością Juliana Tuwima. Uczniowie recytowali fragmenty jego utworów, wzięli również udział w konkursie wiedzy – wśród wyróżnionych znalazły się: Iwona Stępień, Zuzanna Korycka, Agata Korcz, Magdalena Stanios oraz Kamila Stępień.

 

 
 

 


Święto Odzyskania Niepodległości


Dnia 14 listopada 2013 roku spotkaliśmy się na uroczystości związanej z upamiętnieniem kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie przygotowała klasa IV wraz z p. A. Wniarską-Korcz.

 

 
 

 


ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW


Dnia 8 litopada 2013 roku uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie. Od tego dnia stali pełnoprawnymi uczestnikami społeczności szkolnej.

 

 

 


Rok Witolda Lutosławskiego


Dnia 25 paĽdziernika 2013 roku klasa V wraz z p. Martą Jasik zaprosiła nas na krótki montaż słowno-muzyczny poświęcony Witoldowi Lutosławskiemu.

 

 


,,Ratujemy i uczymy ratować”


W dniach 16-17 października 2013 roku wszyscy uczniowie, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice uczestniczyli w akcji ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Celem akcji było przypomnienie zasad ratowania życia. Dnia 17 października specjalne szkolenie przeprowadził ratownik medyczny pan Piotr Burek.

 

 
 

 


Dzień Edukacji Narodowej 2013


Dnia 15 paĽdziernika 2013 roku spotkaliśmy się na uroczystej akademii związanej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas IV-VI, pod opieką p. Bartłomieja Kucharskiego, przygotowali przedstawienie pt.,,Dzień w szkole na wesoło”. Uroczystość uświetniła obecność Pana Wójta Gminy Gózd Adama Jabłońskiego, który złożył wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia.

 

GALERIA ZDJĘĆ
 

 

 


Demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego


30 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w demokratycznych wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kamapnią wyborczą, całe wydarzenie odbyło się pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nad całością czuwała p. Aneta Maciejczyk-Rutka.

 

 


 


Gminny konkurs ,,Bezpieczna droga do szkoły”


W dniu 27.09.2013 r. w Zespole Szkół w Goździe odbył się konkurs ,Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie klas I-III i IV z 6 szkół z terenu Gminy Gózd. Konkurs składał się z dwóch części: – dla uczniów klas I-III – konkurs rysunkowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prezentacja filmu pt.”….tak chcę być bezpieczny” – dla uczniów klas IV – zorganizowano konkurencję rowerową p.n. „ Przejazd po torze rowerowym”. Nasi uczniowie: Jakub Piwoński, Patryk Orlik oraz Iwona Stępień zajęli I miejsca – GRATULUJEMY!!! Nagrody zostały wręczane przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego: Pana Krzysztofa Łaptaszyńskiego – Dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru Pana Zbigniewa Gołąbka – Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego a także przedstawicieli Gminy Gózd: Pana Adama Jabłońskiego – Wójta Gminy Gózd Bogumiła Ferensztajna Waldemara Żaczka – Przewodniczącego Rady Gminy Gózd

 

 

  

Kolorowy dzień 🙂


Dnia 24 września 2013 roku w naszej szkole było żółto-brązowo-pomarańczowo :), wszyscy uczniowie, którzy ubrali coś w wyżej wymienionym kolorze mieli okazję uniknąć pytania lub niezapowiedzianej kartkówki:)

 

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014


2 września 2013 roku uroczystą mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok nauki. Po mszy św. cała społeczność szkolna udała się do szkoły, w której zostaliśmy powitani przez Panią Dyrektor Mariolę Baran-Bębeńca. Pani Dyrektor życzyła wszystkim wytrwałości i powodzenia w nowym roku szkolnym.

 

 

 


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013


28 czerwca 2013 roku zakończyliśmy rok ciężkiej pracy. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Pożegnaliśmy również uczniów klasy VI. Przed nami wakacje!!!

 

 

 


Dzień Matki 2013


24 maja 2013 roku uroczyście obchodziliśmy nadchodzący Dzień Mamy. Uczniowie klas 0-VI zaprezentowali program artystyczny, a wszystkie mamy otrzymały upominki wykonane przez dzieci.

 

 


Śpiewaj z Zabadellą


17 maja 2013 roku pani Aneta Maciejczyk-Rutka zorganizowała dla klas I-III konkurs piosenki angielskiej ,,Śpiewaj z Zabadellą”. Konkurs zaszczyciła swoja obecnością pani Kamila Gawrońska reprezentująca wydawnictwo OXFORD. Wśród wyróżnionych znalazła się Iwona Stepień (kl.III), Joanna Korcz (kl.II) oraz Julia Kamińska (kl.III). Zarówno zwycięzcy jak i uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

 

 


Dzień Sportu 2013


16 maja 2013 roku w naszej szkole gościli koszykarze z klubu ROSA Radom. Przeprowadzili również zajęcia sportowe dla uczniów klas III-VI. Najlepsi uczniowie otrzymali drobne upominki. Nad całością czuwał pan Barłomiej Kucharski

 

 

 


Wiwat maj!


Klasa III i IV wraz z p. Małgorzatą Socha przygotowała krótkie historyczne spotkanie poświęcone kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy, że była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa zasadnicza.

 

 
 

 


Dzień Ziemi


Kolejny Dzień Ziemi za nami. Pani Justyna Drabik przygotowła wraz z klasą IV i V krótką, ale niezwykle pouczającą rozprawę sądową. Dowiedzielismy się w jaki sposób dbać o naszą planetę, jak segregować odpady oraz co najbardziej szkodzi miejscu, w którym żyjemy.

 

 

Eko-agenci


Nasza szkoła pod opieką p. Ewy Socha wzięła udział w akcji ekologicznej. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna – zbieraliśmy zużyte baterie i wszelkiego rodzaju elektrośmieci. Mamy nadzieję, że takie akcje staną się codziennością.

Jasełka 2012


Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na uroczystym spotkaniu, podczas którego obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Było również wspólne śpiewanie kolęd oraz życzenia od Pani DyrektorŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE

Tuż przed Bożym Narodzeniem gościliśmy w naszej szkole harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Podgórze. Przywieźli ze sobą Światełko Betlejemskie, które każdy z nas mógł zabrać ze sobą do domu.

 

 

 

„JESIEŃ W TREETOPS WOOD”

Nasza szkoła wzięła udział w październikowym ogólnopolskim konkursie „Jesień w Treetops wood” zorganizowanym przez Wydawnictwo OXFORD. Uczniowie, wspólnie z panią Martą Jasik i panią Anetą Maciejczyk-Rutka, przygotowali jesienny kącik. Zdjęcia kącika zostały zamieszczone na stronie wydawnictwa i poddane głosowaniu – zajęliśmy 6 miejsce w kraju otrzymując nagrody książkowe.

 

GALERIA ZDJĘĆ
 

 

 


Janusz Korczak


Dnia 26 października 2012 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykle wzruszającym spotkaniu poświęconemu Januszowi Korczakowi. Uczniowie klas IV-VI pod kierownictwem pani Ewy Sochy przygotowali literacko-muzyczną ucztę zakończoną małym konkursem dla najmłodszych uczniów. Dziękujemy za poruszenie naszych serc…

 

GALERIA ZDJĘĆ
 

 

Konkurs ekologiczny


Dnia 17 października 2012 pani Justyna Drabik przeprowadziła szkolny konkurs ekologiczny. Konkurs składał się z dwóch części: plastycznej, w której udział wzięli wszyscy chętni uczniowie oraz części poświęconej wiedzy o ochronie środowiska. W drugiej części konkursu w zmaganiach uczestniczyli uczniowie klasy V i VI. Wszyscy byli świetnie przygotowani, ale wygrała klasa VI – gratulujemy. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom za udział i wręczyła nagrody dla zwycięzców oraz drobne upomi

Kolory jesieni


Kolejny ,,kolorowy dzień” za nami. Dnia 27 wrzeœśnia 2012 roku wszyscy uczniowie, którzy mieli na sobie brązowe, pomarańczowe lub żółte ubranie, mogli liczyć na pewnego rodzaju taryfę ulgową – byli zwolnieni z odpytywania lub niezapowiedzianych kartkówek, a zapominalskich nie spotkały upomnienia w postaci zapisywania nieprzygotowań.

 

 

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

15 października 2012 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Motto spotkania ,,Za serce, za trud, za uśmiech” oraz występ artystyczny klasy VI z odrobiną szkolnego humoru, umiliły ten dzień wszystkim pracownikom naszej szkoły.
stałych uczestników.


Dzień Babci i Dziadka


Dnia 13 stycznia 2011 roku, tuż przed feriami zimowymi gościliśmy w naszej szkole nasze Babcie i Dziadków:).
Zacni goście obejrzeli wystepy swoich wnucząt. Nauczyciele zadbali o to, aby wszyscy Dziadkowie mogli zobaczyć swojego wnuka w jakiejś roli. Dlatego też każda klasa przygotowała swoją część artystyczną. Między innymi odbył się występ uczniów Koła Teatralnego, który wystawił sztukę wyreżyserowaną przez panią Ewę Sochę.

Babcie i Dziadkowie mieli możliwość obejrzenia szkolnych Jasełek w wykonaniu uczniów klasy VI, w trakcie których zakręciła się łza w oku…
Nasi Kochani Dziadkowie otrzymali własnoręcznie wykonane upominki oraz serdeczne życzenia od Pani Dyrektor.

Po oficjalnej uroczystości wszyscy Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Należy dodać, iż nasi Goście zaszczycili nas bardzo licznie i podziekowali za spotkanie.